Produkcja automatyczna kieliszków kryształowych - Huta Szkła Zawiercie

Technologia produkcji

produkcja automatyczna

Za pomocą automatów formuje się głównie lekkie, niewielkie kształty jak kieliszki, czy szklanki. Praca człowieka ogranicza się do przygotowania oraz stopienia masy szklanej, która z pieca szklarskiego (wanny) trafia do automatów formujących wybrane przedmioty. Działanie automatów wzorowane jest na pracy ludzi. Formy jakie chcemy uzyskać również są wydmuchiwane. Rozgrzane i miękkie szkło uzyskuje swoją postać dzięki odpowiednio dobranemu ciśnieniu oddziałującemu na plastyczną masę

Linia automatyczna składająca się z dwóch automatów współpracujących ze sobą. Na jednym – prasie -  formowane są nóżki kieliszków metodą prasowaną, na drugim automacie czarki kieliszków, bądź szklanki metodą wydmuchiwania.

Zsynchronizowanie automatów pozwala na precyzyjne łączenie czarki z nóżką w odpowiednim czasie. Mimo że jest to produkcja automatyczna, długoseryjna możemy zaoferować bogaty asortyment zestawów o różnych wielkościach i kształtach.

Tak jak w innych metodach formowania wyroby odpręża się i zdobi. Schłodzone i odprężone produkty są zdobione. Praca zdobników szkła z automatów jest szczególnie trudna. W przypadku niewielkich kieliszków do wódki, czy likieru szlify pozostają takie same są tylko odpowiednio pomniejszone. Oznacza to wycinanie bardzo drobnych wzorów i motywów i wymaga mnóstwo precyzji. Ozdobione kryształy przechodzą kontrolę jakości i są pakowane w sposób, który będzie chronił delikatne szkło w transporcie.

 

 

Hale stalowe PW Pasek